• II Integracyjny Turniej Piłki Siatkowej Szkół Specjalnych

• Dnia 26 kwietnia 2024 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II Integracyjnym Turnieju Piłki Siatkowej Szkół Specjalnych, który został zorganizowany przez Szkołę Podstawową Specjalną im. Arkadego Fiedlera Nr 107 w Poznaniu. Celem imprezy była popularyzacja i upowszechnienie piłki siatkowej jako formy rekreacji ruchowej oraz integracja uczniów szkół specjalnych. Zawody poprzedziła wspólna rozgrzewka. Reprezentacja Naszej szkoły dzielnie rywalizowała w duchu fair play i fantastycznie zaprezentowała się na tle zawodników z innych szkół. Było dużo pozytywnych emocji i wydzielających się endorfin. Dla każdego uczestnika organizatorzy przygotowali słodki posiłek regeneracyjny. Po zakończeniu siatkarskich zmagań wszyscy zawodnicy zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami i dyplomami. Cała impreza przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Dziękujemy serdecznie organizatorom za wspaniałe przyjęcie, a naszym szkolnym sportowcom życzymy wielu kolejnych sukcesów.

• Ekoprzyjaciele

• W niedzielę, 21 kwietnia 2024 roku, w ramach innowacji pedagogicznej „Promowanie świadomości ekologicznej w nauczaniu specjalnym: Indywidualne podejście do zrozumienia i praktycznego zastosowania zasad ekologii w wybranych obszarach tematycznych”, my, Ekoprzyjaciele przy Szkole Podstawowej Specjalnej Nr 112 w Poznaniu, wzięliśmy udział w sprzątaniu ulicy Antoniego Kotowicza na Osiedlu Świerczewo, w ramach akcji Wiosenne Porządki 2024. Obszar ten jest piękny i zielony, ale niestety diabolicznie zaśmiecony. Pomimo dużej ilości psich odchodów nie zniechęciliśmy się do działania. Dlatego apelujemy do wszystkich mieszkańców Poznania: wspólnie dbajmy o środowisko naszego miasta. Nie śmiećmy, zbierajmy odchody po psach i zwracajmy uwagę na tych ludzi, którzy wyrzucają śmieci na ulicę i nie sprzątają po swoich zwierzakach. Ostatecznie, nasze środowisko zależy od naszych działań – wystarczy tylko chcieć!

Moc w naszych rękach i umyśle - sprzątajmy dla lepszego jutra!

• "Segregujemy śmieci – Ratujmy nasze miasta!".

• 11 kwietnia 2024 roku odbyło się spotkanie z uczniami z klas 2b, 3a i 7a w ramach innowacji pedagogicznej "Promowanie świadomości ekologicznej w nauczaniu specjalnym: Indywidualne podejście do zrozumienia i praktycznego zastosowania zasad ekologii w wybranych obszarach tematycznych", pod tematem "Segregujemy śmieci – Ratujmy nasze miasta!". Podczas spotkania uczniowie poznali dobre i złe moce śmieci, biorąc udział w muzycznej zabawie, gdzie puste butelki szklane i plastikowe zostały wykorzystane jako instrumenty muzyczne, oraz wcielając się w role bohaterów i zwykłych mieszkańców miasta z opowiadania o uratowanym mieście. Uczestnicy spotkania brali udział również w praktycznych ćwiczeniach, które utrwaliły wiedzę na temat kolorów pojemników na śmieci oraz rodzajów wyrzucanych odpadów.

• Wyniki konkursu „Ile Waży Św. Mikołaj 2023”

• W okresie od 23.10.2023 do 31.12.2023 roku trwała zbiórka monet wśród społeczności szkolnej w ramach charytatywnego konkursu dla szkół i przedszkoli pod tytułem „Ile waży Św. Mikołaj 2023”, organizowanego przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo z Lublina. Celem konkursu było wsparcie funduszu, z którego finansowane są stypendia oraz pomoc dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Zebrane monety zostały policzone, zapakowane według nominału, podpisane i wysłane Pocztą Polską. Udało się zebrać kwotę 1304,35 zł. Szkoła zajęła następujące miejsca w poszczególnych kategoriach:

1. W kategorii  grup, które zebrały najwyższą wartość monet, szkoła zajęła 74 miejsce spośród 797 miejsc, zbierając 1304,35zł.
            2. W kategorii grup, które zebrały największą wagę monet w przeliczeniu na jednego ucznia, szkoła zajęła 7 miejsce spośród 796 miejsc, z kwotą 763 zł.
            3. W kategorii placówek o liczbie osób od 1 do 100, szkoła zajęła 13 miejsce spośród 314 miejsc, z kwotą 1304,35 zł.

Serdecznie dziękujmy wszystkim rodzicom, uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły za zaangażowanie i wsparcie.