• Biegi przełajowe

• Dnia 21 września 2022 r. nasi szkolni sportowcy należący do Klubu Olimpiad Specjalnych „Urwisy” wzięli udział w kolejnej edycji Regionalnego Mityngu Olimpiad Specjalnych w Biegach Przełajowych w Parku Cytadela. Chłopcy zostali podzieleni na odpowiednie grupy według wcześniej osiągniętych pomiarów czasowych. Zawodnicy mięli do pokonania dystans 600 m. Jak zawsze dali z siebie 120%, czego efektem były srebrne medale wywalczone przez Antka i Kamila oraz brązowe zdobyte przez Kacpra i Mateusza. Dominik w swoim biegu zajął 4 miejsce. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.

• Zajęcia na basenie- wrzesień, październik

• Zapraszamy do albumu- tam pierwsze, świeże zdjęcia z projektu "Jak ryba w wodzie", czyli rozpoczętych 13 września 2022 zajęć na Pływalni Miejskiej POSiR Winogrady. W zajęciach co tydzień uczestniczy część uczniów z 8 oddziałów naszej szkoły, podzielonych na dwie grupy zajęciowe. W albumie zdjęcia z września (I grupa) i października (II grupa).

• Sprzątanie Świata 2022

• 16 września 2022 po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji Sprzątania Świata, która organizowana jest przez Fundację Nasza Ziemia. Tegoroczny Finał Akcji był pod hasłem „Wszystkie śmieci są nasze”. Uczniowie wraz z nauczycielami bardzo chętnie włączyli się w akcję, miło spędzili czas na świeżym powietrzu, a przy tym dowiedzieli się dlaczego należy zbierać pozostawione śmieci i je segregować.

• Brzoskwinie pod kruszonką

• We wrześniu uczniowie klasy 8a postanowili wykorzystać owoce z naszego ogrodu i upiekli Brzoskwinie pod kruszonką. Wszystko to dzięki sprzętom kuchennym zakupionym w ramach projektu ministerialnego Laboratoria przyszłości. Owoce na ciepło były pyszne. Zapraszamy do zapoznania się z przepisem w pliku pod zdjęciami.

• Bieg "Wilcza Mila"

• W piątek 9 września 2022 po raz kolejny uczestniczyliśmy w Wojewódzkim Biegu Ulicznym „Wilcza Mila” o puchar Zbigniewa Orywała. Była to już XXIII edycja biegu. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Wielkopolskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Poznaniu, a nasi uczniowie rywalizowali w kategorii przygotowanej dla szkół specjalnych. Każdy uczestnik starał się biec, jak najszybciej potrafi i naszym uczniom udało się zdobyć aż 4 medale. Jednak tak naprawdę najważniejszy był udział i satysfakcja z pokonanego dystansu oraz dobra zabawa.

• Wspomnienia, wspomnienia...📸

• Dzięki zdjęciom i nagraniom wspominamy zakończenie roku szkolnego 2021/2022, które odbyło się 24 czerwca 2022. Tego dnia pożegnaliśmy również naszego jedynego absolwenta- Arkadiusza, życząc mu i Rodzicom radości i spotykania dobrych ludzi na dalszej drodze. Na ostatni dzień w szkole i ze swoją klasą Arek przygotował występ wokalny, a część uczniów wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły przygotowała pożegnalny układ taneczny z Arkiem. Dla pozostałych uczniów był to radosny czas wręczenia świadectw i nagród. W albumie fotorelacja z tego uroczystego dnia.

Fragment piosenki pożegnalnej w wykonaniu absolwenta- Arkadiusza, utwór "Ostatni raz z moją klasą" Manchester​​​​​​​​​​​​​​.

Fragment występu wokalnego absolwenta naszej szkoły- Arkadiusza, mix utworów. Powodzenia Arku i do zobaczenia!