• Poznań nasze miasto- Brama Poznania

• W ramach projektu edukacyjnego, w czwartek 26 października, uczniowie trzech klas wyruszyli na zajęcia edukacyjne w Bramie Poznania. Poznawanie miejsc na mapie naszego miasta to główny cel projektu. Uczniowie mogli przekonać się na "własnej skórze"  jak aktywnie i atrakcyjnie można spędzić czas w tym ciekawym miejscu. każdy miał szanse zamienić się w średniowiecznego rycerza, zobaczyć jak podróżowali, jak zmieniało się miasto. Było aktywnie i wesoło.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie.

• Poznań nasze miasto- odwiedzamy Palmiarnię

• W tym roku szkolnym oddziały 8b i 8d rozpoczęły realizację projektu edukacyjnego "Poznań- nasze miasto". Celem projektu jest poznawanie miejsc publicznych ważnych i charakterystycznych dla Poznania, doskonalenie umiejętności korzystania z transportu publicznego (autobus, tramwaj), nauka dostosowania się do ustalonych  zasad panujących podczas wycieczek.

19 października uczniowie odwiedzili Palmiarnię.

• My i Wy razem tworzymy teatr

• Już od trzech lat spotykamy się na zajęciach w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej i Centrum Animacji w Poznaniu. Tym razem spotkania nasze będą nieco inne. Temat projektu ,,My i Wy razem tworzymy Teatr". Dla naszej młodzieży będą to na pewno owocne, kreatywne spotkania.

• "Tajemniczy świat zmysłów”

• W jesienny poniedziałek, 9 października 2023, rozpoczął się cykl warsztatów pt.” Tajemniczy  świat zmysłów”, skierowanych do uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej. Na pierwszych zajęciach uczniowie dowiedzieli się, jakie posiadamy  zmysły  i do czego one służą.

Zmysłowy kontakt z nieznanymi przedmiotami, odgłosami, nowymi smakami, różnorodnymi fakturami  wzbudził  w uczniach zaciekawienie. Było ciepło ale i bardzo zimno, kwaśne smaki niwelowane były słodyczą czekolady i daktyli. Było także słychać dzwonki  i widać światło latarki, a w powietrzu unosił się piękny zapach perfum i korzennych przypraw, ale i ostry zapach czosnku.  Wszystko to wzbudziło w uczniach apetyt na więcej, dlatego przed nami kolejne zmysłowe spotkania, równie ciekawe i tajemnicze.

• Ogólnopolski Bieg Chrobrego

• W piątek 29 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Biegu Chrobrego. Wydarzenie zorganizowało Wielkopolskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Poznaniu, a jego głównym celem była popularyzacja biegania jako najprostszej formy sportu dla wszystkich. Kilkadziesiąt uczniów rywalizowało w kilku kategoriach utworzonych ze względu na wiek i płeć. W naszej bieg zakończył się zwycięstwem Cezarego, Franek zajął 2 drugie miejsce, a Kamil trzecie. Gratulacje nie tylko dla zwycięzców, ale dla wszystkich biorących udział! Pokazaliście, że sport to zdrowie i dobra zabawa!

• Wycieczka nad morze

• 28.09.2023 w czwartek, dwie klasy z naszej szkoły pojechały na dwudniową wycieczkę nad morze. W czasie pięknej pogody uczniowie korzystali z kąpieli słonecznych i wodnych. Ten czas spędziliśmy bardzo aktywny, spacerując brzegiem morza i budując zamki z piasku. Nasze dzieci zafascynowały mewy, które chętnie dokarmiali i gonili. Ćwiczenia samodzielności szły nam coraz lepiej, śniadanie było królewskie.

• Park w Radojewie

• 26 września 2023 roku odbyły się zajęcia terenowe w historycznym parku w Radojewie, w ramach innowacji pedagogicznej  pod tytułem "Promowanie świadomości ekologicznej w nauczaniu specjalnym: Indywidualne podejście do zrozumienia i praktycznego zastosowania zasad ekologii w wybranych obszarach tematycznych”. Pogoda była doskonała - przyjemny wiaterek i odpowiednia temperatura powietrza sprawiły, że 2-kilometrowy spacer wzdłuż ścieżki edukacyjnej minął bardzo szybko. Pani Karolina Kapałka, specjalista ds. edukacji leśnej i pracowniczka Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu, była naszym przewodnikiem podczas wędrówki leśną ścieżką zieloną. Przedstawiła nam fascynujące tajemnice lasu, opowiadając o ptakach i zwierzętach, które zamieszkują las w Radojewie. Pokazała nam interaktywne modele ptaków, które imitowały śpiew prawdziwych ptaków. Uczniowie mieli także okazję samodzielnie skonstruować ptaki z tekturowych elementów, takich jak tułów, tylne i przednie skrzydła. Następnie próbowali odgadnąć nazwy swoich stworzeń. W trakcie zajęć mieliśmy także możliwość dotknięcia poroża jelenia, a Pani Karolina opowiedziała nam, w jaki sposób jelenie gubią swoje rogi. Krótką przerwę mieliśmy przy niezwykłych stołach-tablicach informujących o kierunku marszu. Teren ścieżki był bardzo urozmaicony, mijaliśmy wzgórze z ruiną oraz interesujące okazy drzew i roślin.

• Kręgle z recyklingu

• Dnia 21 września 2023 roku, w ramach zajęć EkoSport Teraz Ty, teraz Ja - kręgle z odzysku  realizowanych z projektu innowacji pedagogicznej, uczniowie klas 2a, 3a, 3b i 3c mieli okazję wziąć udział w fascynującej zabawie polegającej na zbijaniu kręgli wykonanych z materiałów pochodzących z recyklingu. Sami uczniowie przygotowali kręgle, wykorzystując butelki po kefirze, które najpierw udekorowali, a następnie napełnili wodą.Proces napełniania butelek nie był prosty, wymagał skupienia oraz cierpliwości. Uczniowie przenosili wodę z jednego pojemnika na drugi, korzystając z plastikowych pojemników i lejka. Następnie napełnione butelki służyły jako kręgle. Po emocjonującej zabawie, uczniowie wykorzystali wodę z butelek podlewając rośliny i krzewy w szkolnym ogrodzie. Następnie, zgodnie z zasadą segregacji odpadów, ugnietli butelki nogą i umieścili je w żółtym pojemniku na odpady.