• Warsztaty w Teatrze A. Fredry w Gnieźnie

• W ramach współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Poznaniu realizujemy projekt "My i Wy tworzymy razem teatr". Tym razem warsztaty teatralne odbyły się 24 stycznia 2024 roku, w Teatrze A. Fredry w Gnieźnie. Była to wyprawa pociągiem do świata teatralnego. Uczniowie mogli zwiedzić kulisy teatru i zwiedzić miejsca, których zwykły widz nie widzi. Była też okazja ubrać się w stroje teatralne. Potem już tylko magia warszatów teatralnych. To była bardzo fajna przygoda. :)

• Zimowa joga

• 17.01.2024 w ramach Innowacji Pedagogicznej, odbyły się zajęcia związane z ruchem, oddechem i relaksem. Uczniowie klas 8a, 8b i 8d czynnie wzięli udział zarówno w ćwiczeniach jak i w odpoczynku, przy dźwiękach kojącej muzyki.

• Bal karnawałowy

• W czwartek, 16 stycznia, klasy ósme zorganizowały bal karnawałowy, uczniowie sami przygotowali dekoracje sali, wybierali muzykę, wcześniej zrobili maski karnawałowe oraz przygotowali stół z przekąskami. Zabawa była bardzo dynamiczna, każdy zaprezentował się w swojej masce oraz w tańcu. Już wszyscy planują następną imprezę taneczną.

• Wyjście na wystawę

• Dnia 11.01.2024  klasa 8a  poszła na wystawę multimedialną Vincenta van Gogha. Wejście do sali było dla uczniów zaskakujące i trochę stresujące. Zaakceptowanie ruchomych obrazów wymagało wyjścia ze strefy komfortu, ale było warto. Po chwili relaksowaliśmy się w pięknym, barwnym otoczeniu obrazów, przy dźwiękach kojącej muzyki. Błogość i uśmiech na twarzy uczniów mówiła sama za siebie.

• Terapia dźwiękiem

• 3 i 4 stycznia 2024 roku odbyły się kolejne zajęcia relaksacyjno-sensoryczne z cyklu "Terapia Dźwiękiem". Uczniowie oddziałów 8d i 5a mieli okazję poczuć zapach pomarańczy, doświadczyć smaku, zagrać na dzwonkach wietrznych i misie tybetańskiej, a także zrelaksować się przy muzyce wraz z delikatnym masażem. Kolejne zajęcia za miesiąc, jeszcze w klimacie zimowym.