• 18-stka Wiktorii i Mateusza

• W czwartek 21 września odbyło się przyjęcie urodzinowe Wiktorii i Mateusza. Kolejni nasi uczniowie wkraczają w dorosłość.  Jak zwykle był pyszny tort, prezenty, wspólne tance i wiele uśmiechu.

Naszym Jubilatom życzymy samych radości w życiu, szczęścia i wszelkiej pomyślnosci.

• Innowacja pedagogiczna

• W dniu 19 września 2023 roku odbyły się pokazowe zajęcia dla pracowników działu edukacji z Wydziału Gospodarki Komunalnej w Poznaniu. Lekcję prowadziły Pani Agata i Iza, które opowiadały o zbieraniu makulatury w celu ochrony drzew. Na tych zajęciach korzystano z interaktywnych metod nauki, takich jak zabawy i praktyczne ćwiczenia. Uczestnicy mieli okazję nauczyć się segregować odpady i ponownie wykorzystywać zużyty papier, na przykład do tworzenia papierowych samolotów. Była to naprawdę inspirująca i pouczająca lekcja, która przypomniała uczniom o ważności ochrony środowiska naturalnego oraz promowała ideę recyklingu i zrównoważonego rozwoju.

• Sprzątanie Świata

• W piątek 15 września 2023 nasza szkoła ponownie dołączyła do Ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata - tym razem już 30stej, jubileuszowej edycji. Sprzątanie Świata łączy ludzi- pod takim hasłem uczniowie szkoły wraz z nauczycielami wyruszyli na spacer, podczas którego bawiąc się i ucząc jednocześnie, zdobyli cenną wiedzę na temat ekologii i wspólnie posprzątali kawałek naszej Planety.

Ogromne Brawa!

Dziękujemy!

• "Nasza Planeta Ziemia: powietrze, woda i gleba”

• Dnia 12 września 2023 roku odbyły się pierwsze zajęcia teoretyczno-praktyczne w ramach innowacyjnego projektu pedagogicznego "Promowanie świadomości ekologicznej w nauczaniu specjalnym: Indywidualne podejście do zrozumienia i praktycznego zastosowania zasad ekologii w wybranych obszarach tematycznych”, a ich tytuł brzmiał "Nasza Planeta Ziemia: powietrze, woda i gleba”. Uczestniczyli w nich uczniowie z klas 2b, 3c i 7a, którzy mieli okazję poznać właśnie te podstawowe elementy naszego globu.

Podczas zajęć uczniowie aktywnie angażowali się w różnorodne aktywności, które jednocześnie były formą nauki i zabawy. Na początku spotkania podejmowali trud rozpoznawania mieszkańców naszej planety korzystając m.in. z figurkowych reprezentacji różnych zwierząt. Ta część zajęć stworzyła doskonałą okazję do rozwijania wyobraźni i zdobywania wiedzy w sposób angażujący. Ponadto uczestnicy mieli możliwość zgłębienia ważnych aspektów dotyczących wody, takich jak jej czystość, przejrzystość oraz fundamentalne znaczenie dla życia ludzi, zwierząt i roślin. Poznawali również tajemnice gleby, w tym jej różnorodne - postacie od ciemnej i wilgotnej ziemi po sypki piasek. Manipulując w nich szukali skarbów ziemi takich jak kamyki, patyczki czy szyszki oraz muszelki. Następnie z zaangażowaniem sadzili roślinki, które później spryskali wodą. A podczas ćwiczeń praktycznych przekonali się osobiście, jak nieocenione jest powietrze dla naszego życia. Ponadto w fascynujący sposób uczniowie odkrywali siłę powietrza podczas zabawy z wiatraczkiem i wentylatorem, co stanowiło ciekawe doświadczenie. Zakończenie zajęć upłynęło pod znakiem słodkiego poczęstunku. Ręcznie przygotowane ciasteczka przypominające naszą planetę Ziemię w miniaturze były doskonałym akcentem kończącym tę wyjątkową przygodę.​​​​​​​​​​​​​​

• Wilcza Mila

• Już tradycyjnie od kilku lat nasza szkoła bierze udział w Biegu „Wilcza Mila” o Puchar Zbigniewa Orywała organizowanym przez Wielkopolskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej. Tak też było i w tym roku. Zawody odbyły się 8 września 2023 r. Liczyła się dobra i aktywna zabawa. Z humorem   i uśmiechem na twarzach uczniowie pokonali zaplanowany dystans. Każdy dał z siebie wszystko. Brawo!!!:-)

• Joga w naturze

• W czwartek 07.09 na łonie natury rozpoczęliśmy pierwszy z cyklicznych zajęć ,,joga w naturze ", w ramach Innowacji Pedagogicznej. Uczniowie z zaangażowaniem wykonywali różne pozycje między innymi słonia, zająca, drzewa. Łączyli się bezpośrednio z naturą chodząc boso po trawie.

Na końcu relaksowali się przy dźwiękach dzwonków i spokojnej muzyki. Otulali się szalem nasączonym olejkiem z drzewa sandałowego. To był błogi czas w ciepłej, słonecznej aurze.

Zapraszamy do albumu, gdzie można obejrzeć więcej kolorowych zdjęć z tego wydarzenia.