• 18 lat Bartka i Daniela

We wtorek 25 kwietnia swoje 18 urodziny świętowali Bartek i Daniel. Chłopcy postanowili urządzić przyjęcie urodzinowe w gronie kolegów oraz swoich bliskich.  Były tradycyjne życzenia, prezenty, przepyszny tort i przekąski, tańce i dużo radości.​​​

Bartkowi i Danielowi życzymy wszystkiego najlepszego w dorosłym życiu.:)

• "Babki babkom" 💙💪

• W sobotę 22 kwietnia 2023 spotkałyśmy się w ramach spotkania "Babki babkom". Było kobieco, smacznie i przede wszystkim na luzie i wesoło.

Wspólnie spędziłyśmy fantastyczny czas.

Zrobiłyśmy razem sól do kąpieli z olejkami eterycznymi oraz peeling kawowy do ciała. Była okazja do sesji zdjęciowej w przebraniach i z gadżetami.

Kto chciał mógł skorzystać z Sali Doświadczania Świata.

Babsko i radośnie.

Dziękujemy💙

• 💙🎶Kwiecień miesiącem autyzmu- muzycznie...

• Kwiecień jest miesiącem Świadomości Autyzmu, a niebieski to kolor przypisany do autyzmu.💙25 kwietnia 2023 odbyły się kolejne zajęcia relaksacyjne z elementami terapii dźwiękiem dla oddziałów 8b i 8c. Kolorem przewodnim był oczywiście niebieski, a muzycznie i relaksacyjnie towarzyszyła nam wiosna.

• Świętujemy wspólnie Światowy Dzień Ziemi, przypadający 22 kwietnia!!

•  21 kwietnia uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami włączyli się po raz kolejny w akcję Wiosennych Porządków, która w Poznaniu odbyła się w dniach  21 - 23 kwietnia.

Wiosenne porządki to wydarzenie, podczas którego mieszkanki i mieszkańcy włączają się w sprzątanie przestrzeni miasta. My również postanowiliśmy pomóc naszej planecie.

Była to świetna okazja do wspólnego spędzania czasu w duchu EKO, w trosce o przyrodę oraz wiosennego spaceru ulicami wokół naszej szkoły.

• 💧🧪"Eksperymentujemy i doświadczamy razem"

• 20 kwietnia 2023 w oddziale 3a odbyły się kolejne zajęcia w ramach projektu "Eksperymentujemy i doświadczamy razem"- tym razem z wodą w roli głównej. W zabawie badawczej była okazja do sprawdzania, które przedmioty i materiały pływają, a które toną- wzbudziła ona ciekawość i skupienie oraz uczyła samodzielnego formułowania prostych wniosków z obserwacji. Duże zainteresowanie oraz pozytywne emocje przyniósł też eksperyment "Deszczowa chmura" wykonany z wykorzystaniem wody, pianki do golenia, zakraplacza i barwników. Z pewnością zabawy badawcze i eksperymenty z wodą zagoszczą jeszcze w przyszłości na tych zajęciach.

• Dni Autyzmu

• 20 kwietnia 2023r. w ramach obchodów Dni Autyzmu uczniowie oddziału 6A wybrali się z wizytą do przedszkola nr 35 w Poznaniu.

Zajęcia sportowe na świeżym powietrzu, wspólne malowanie oraz zabawy ruchowe były wspaniałym sposobem na integrację.

• Kwiecień miesiącem autyzmu.

• Kwiecień jest miesiącem autyzmu. Niebieski to kolor autyzmu, dlatego wybraliśmy się z niebieskimi sercami i niebieskimi balonami na osiedlową siłownię, żeby zaznaczyć naszą obecność w środowisku lokalnym. Pozostawiliśmy tam nasze niebieskie ślady. Oddział 8c i 8a.

• Sam stwórz, baw się i ucz

• W dniu 18 kwietnia, na zajęciach w ramach realizacji warsztatów "Sam stwórz, baw się i ucz", uczniowie: Wiktoria, Bartek, Daniel, Davyd wykonali gniotka/odstresowacza. Do realizacji zadania potrzebne były: balon,mąka ziemniaczana,lejek, butelka oraz elementy dekoracyjne. Podczas pracy było dużo zabawy, radości i śmiechu (zwłaszcza gdy mąka "niechcący wybuchała" z balona)

• 🎨✂️Nasze prace- Wielkanoc 🥚

• Zapraszamy do zajrzenia do albumu footgraficznego: Nasze prace- Wielkanoc, tam garść zdjęć prac plastyczno- technicznych naszych uczniów, związanych z nadchodzącymi Świętami Wielkiej Nocy. 🐥🐰🥚

• Dzień „na niebiesko” 💙💡🧩

• W związku z obchodami ŚWIATOWEGO DNIA ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU przypadającego 2 kwietnia oraz Dniami Autyzmu 2023 zaplanowanymi w naszej szkole, w poniedziałek 3 kwietnia 2023 było u nas zdecydowanie bardziej niebiesko- na dobry początek kwietnia, Miesiąca Autyzmu.

Z okazji Światowego Dnia Autyzmu i Miesiąca Autyzmu życzymy sobie nawzajem radości z mniejszych i większych sukcesów, życzliwości wokół oraz rosnącej świadomości społeczeństwa w temacie autyzmu. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję Na niebiesko 2023. Miło nam również zobaczyć „na niebiesko” kilku naszych absolwentów z rodzinami. W albumie "Na niebiesko 2023" dzielimy się świeżutkimi, „niebieskimi” zdjęciami szkolnymi oraz rodzinnymi i pozdrawiamy serdecznie!🥰💙

• Eksperymentujemy i doświadczamy razem🧪🎨🥚

• W dniach 30 i 31 marca 2023 w oddziale 8b i 3a odbyły się kolejne zajęcia w ramach projektu edukacyjnego „Eksperymentujemy i doświadczamy razem”- w klimacie zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Radek z oddziału 3a oraz Martyna, Kamil i Kacper z oddziału 8b przy pomocy folii aluminiowej i ciepła, płatków kosmetycznych i mieszania barwników wyczarowali „tęczowe jajka”, wykorzystując jajka ugotowane wcześniej na twardo. Przy okazji eksperymentu powstały ciekawe i różnorodnie zabarwione płatki kosmetyczne, które uczniowie mieli okazję odbijać na papierze oraz stworzyć z nich pisanki, na różne sposoby. Zobaczcie w albumie, co się działo i co powstało podczas tych zajęć.

• Niebieska Fala🌊💙

• W niedzielę, 26 marca 2023, odbył się bieg charytatywny Niebieska Fala. Naszą placówkę reprezentowali uczniowie, rodzice i pracownicy. Pogodna nie dopisała, ale atmosfera wszystko zrekompensowała. Biegliśmy do mety niesieni Niebieską Falą. W albumie "Niebieska Fala 2023" zdjęcia z tegorocznego biegu. Autor części zdjęć- Daniel Musiał.