• Shinrin-yoku

• 10.05.2024 w ramach Innowacji Pedagogicznej odbyły się zajęcia pod nazwą: Shinrin-yoku, kąpiel leśna, związane z ruchem, oddechem i relaksem na łonie natury. Uczniowie klas 8a, 8b, 8d mieli okazję przyjrzeć się przyrodzie z bliska.

• Ogród Botaniczny

• Dnia 9 maja uczniowie  trzech klas ósmych udali się na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego w ramach realizacji projektu edukacyjnego "Poznań nasze miasto". Pogoda dopisała, humory też i uczniowie poznali kolejne miejsce na mapie miasta, gdzie można aktywnie spedzać czas. Po powrocie uzupełnili swoje albumy robiąc dziennik wycieczki oraz wklejając zdjęcia.

• Warsztaty "Mały ogrodnik"

• W ramach Innowacji Pedagogicznej uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach "Małego ogrodnika". Dowiedzieli się na czym polega praca ogrodnika, w jaki sposób dokonuje się siewu nasion, sadzenia cebulek, co jest do tego potrzebne , a jakich warunkach zachodzi proces kielkowania nasion oraz, że samemu można stworzyć odżywkę dla roślin zwaną kompostem.

Uczniowie w praktyczny sposób uczestniczyli w zajęciach poprzez samodzielne lub z pomocą nauczyciela, sianie nasion i sadzenie cebulek oraz wykonali swój mini kompostownik.

• Wydarzenie „Akademia Pana Kleksa na wesoło”

• 25 kwietnia 2024 r. , trójka uczniów wzięła udział w Międzyszkolnym Integracyjnym Konkursie Poezji  „Akademia Pana Kleksa na wesoło” w ZSS Nr 102 w Poznaniu. Uczniowie zaprezentowali utwór śpiewany pt.  „Kaczka dziwaczka” Jana Brzechwy. Występ uczniów był doskonałą okazją do zaprezentowania umiejętności muzycznych przed szerszą publicznością, stanowił doskonały trening  pracy z mikrofonem oraz był świetną zabawą z innymi uczestnikami. Każdy uczestnik reprezentował inny poziom, co czyniło każde wystąpienie interesującym i emocjonującym. Nasza grupa również świetnie się bawiła, czerpiąc radość z tego wyjątkowego wydarzenia.