• Piknik

     • 24 czerwca 2021 odbył się piknik dla naszych uczniów, którzy kończą w tym roku szkołę. Była muzyka, poczęstunek przygotowany przez rodziców, pamiątki dla przyszłych absolwentów i dobre humory. Życzymy naszym uczniom powodzenia w dalszej drodze :)

     • "4x45 minut rywalizacji sportowej"

     • Dnia 18 czerwca 2021r. na boisku szkolnym odbyły się ostatnie zajęcia  sportowe w ramach Szkolnego Projektu Sportowego „4x45 minut rywalizacji sportowej” – Lato 2021. Uczniowie poszczególnych oddziałów rywalizowali ze sobą wykonując zadania ruchowe w formie wyścigów rzędów. W trakcie trwania zajęć doskonalili umiejętność stania w rzędzie, czekania na swoją kolej w miejscu, skupienia uwagi na konkretnym zadaniu czy też współpracy w zespole. Zajęcia odbyły się w miłej i sympatycznej atmosferze, a pogoda była fantastyczna. Po zajęciach każdy z uczniów został nagrodzony dyplomem oraz słodkim upominkiem.

       

      Zdjęcia z zajęć w albumie fotograficznym – „4x45 minut rywalizacji sportowej” – Lato 2021 r. – Zapraszamy serdecznie

       

      Ze sportowym pozdrowieniem

      Marcin Torzewski

      Izabela Sławińska

      Marzena Konieczna

      Bartosz Serba

     • Urodziny Arka i Kacpra nad Jeziorem Rusałka

     • W czerwcu Kacper obchodził 18 urodziny oraz Arek- 19 urodziny. Z tej okazji 17 czerwca 2021 chłopcy w towarzystwie swoich mam oraz wychowawcy i drugiego wychowawcy udali się na klasową wycieczkę- imprezę nad Jezioro Rusałka w Poznaniu. Tradycyjnie był tort, życzenia i prezenty, a później czas na aktywny wypoczynek. Pogoda dopisała, zatem była okazja do spaceru wokół jeziora, pierwszej kąpieli w jeziorze w tym sezonie oraz pikniku na trawie. W albumie  garść zdjęć z wycieczki- imprezy klasowej :)

     • Piknik "Bądź Fit"

     • Dnia 16 czerwca 2021 r. odbył się integracyjny Piknik „Bądź Fit” organizowany przez Olimpiady Specjalne Polska przy ul. Promienistej 27a w Poznaniu, w którym udział wzięli nasi uczniowie należący do Klubu Olimpiad Specjalnych „Urwisy”. Piknik miał charakter rekreacyjny i polegał na różnorodnych aktywnościach fizycznych. Każdy uczestnik miał zapewniony posiłek regeneracyjny, ubezpieczenie, koszulkę i czapeczkę sportową oraz mnóstwo atrakcji, w tym animacje, wóz strażacki, policja konna oraz pokaz radiowozów policyjnych.

      Fotorelacja w albumie fotograficznym.

     • Stare ZOO

     • 11 czerwca 2021 Arek i Kacper z oddziału 8a uczestniczyli w wycieczce klasowej do Starego ZOO w Poznaniu. Oprócz obserwacji zwierząt na wybiegach oraz w pawilonie, chłopcy mieli okazję oglądać i wąchać zioła w ogródku ziołowym oraz pobawić się w mini parku linowym. Był też czas na obiad na powietrzu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie :)

     • Silverado City

     •  

      10 czerwca 2021 odbyła się szkolna wycieczka do Silverado City koło Żnina. Fotorelacja w albumie :)

     • Dzień Dziecka

     • 1 czerwca 2021 odbyła się szkolna impreza z okazji Dnia Dziecka- zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w albumie :)

     • Wiosenne warsztaty ogrodnicze

     • Uczniowie z oddziałów 8a i 8c uczestniczyli 1 czerwca 2021 w zajęciach integracyjnych- Wiosenne warsztaty ogrodnicze. Podczas tych zajęć praktycznych na powietrzu Zuzia, Arek i Kacper przygotowywali podłoże w skrzynkach i doniczkach, sadzili kwiaty ogrodowe oraz wysiewali nasiona łąki kwietnej. Wszystkie rośliny zostały też podlane obficie wodą i będziemy obserwować ich wzrost :)

     • SPOTKANIE INTEGRACYJNE- PODSUMOWANIE XXI FESTIWALU SZTUKI NASZYCH DZIECI

     • 28 maja 2021 odbyło się długo wyczekiwane spotkanie integracyjne podsumowujące XXI Festiwal Sztuki Naszych Dzieci. Ze względów epidemiologicznych w ubiegłym roku impreza została odwołana i odbyła się w formie zdalnej z ponad półrocznym opóźnieniem. W spotkaniu uczestniczyli tylko uczniowie, którzy brali udział w przygotowaniach do tego festiwalowego przedstawienia teatralno- muzycznego i mogli w uroczysty sposób otrzymać upominki od organizatorów festiwalu oraz dyplomy. Pozostali uczniowie, którzy zostali włączeni do nagrania przedstawienia otrzymali dyplomy, a na wszystkich uczestników czekała dodatkowa  nagroda- poczęstunek w postaci kiełbasek z grilla, napojów oraz ciast i słonych przekąsek. W spotkaniu brał udział absolwent naszej szkoły, Dominik Gondysiak, który uczestniczył w przygotowaniach do festiwalu, zarówno w formie stacjonarnej jako nasz uczeń, jak i w formie zdalnej.  Dominik chętnie zaśpiewał dla nas dwie piosenki w trackie tego spotkania integracyjnego. Podczas spotkania był również czas na wspomnienia filmowe z ostatniego festiwalu oraz krótki przegląd z różnych występów „Teatrzyku Zielona Półnutka”- naszego szkolnego zespołu. Mimo deszczowej pogody był to radosny czas :) Jeszcze raz gratulujemy naszym uczniom, którzy wzięli udział w XXI Festiwalu Sztuki Naszych Dzieci :) W albumie garść zdjęć z tego wydarzenia.

     • Informacja

     • Broszura dla rodziców „Dzieci w wirtualnej sieci”

      Szanowni Państwo
      Dyrektorzy
      wielkopolskich przedszkoli, szkół i placówek oświatowych

      Fundacja Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii w Poznaniu opracowała broszurę skierowaną do rodziców pt.: „Dzieci w wirtualnej sieci”, którą przekazała bezpłatnie w wersji elektronicznej Kuratorium Oświaty w Poznaniu, jak również pozostałym kuratoriom, w celu jej upowszechnienia wśród rodziców dzieci przedszkolnych oraz szkolnych.

      Powstała inicjatywa ma na celu wsparcie rodziców dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa cyfrowego oraz uzależnień i zagrożeń wirtualnego świata, by byli w stanie lepiej rozumieć aktualne wyzwania i zagrożenia, a w rezultacie stawać się lepszymi, świadomymi wychowawcami.

      W związku z powyższym, zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o przesłanie do rodziców, za pośrednictwem dzienników elektronicznych, list mailingowych lub w inny, wybrany przez Państwa sposób, załączonego listu wraz z broszurą „Dzieci w wirtualnej sieci”, by dotarła do jak najszerszego grona rodziców dzieci i młodzieży w naszym województwie.

      Z poważaniem
      Robert Gaweł
      Wielkopolski Kurator Oświaty

       

      Załączniki

     • Sam stwórz, baw się i ucz.

     • 25 i 26 maja 2021 zrealizowano ostatni w tym roku warsztat z cyklu "Sam stwórz, baw się i ucz". Tym razem uczniowie z niewielką pomocą nauczycieli stworzyli pojazd napędzany siłą własnego oddechu. Podczas zajęć samodzielnie umocowali kółka, wprawili pojazd w ruch; odbyły się także małe zawody, który pojazd jest szybszy. Była doskonała zabawa i wspólne kreatywne spędzanie czasu. 

     • Kwiaty dla Mam

     •  

      Dzisiaj, 26 maja, wszystkim Mamom składamy serdeczne życzenia w dniu ich święta oraz dzielimy kwiatami- zdjęciami prac Arka i Kacpra z oddziału 8a :)

     • Eksperymentujemy i doświadczamy razem

     • W piątek 21 maja 2021 odbyły się kolejne zajęcia integracyjne w ramach projektu "Eksperymentujemy i doświadczamy razem" dla klas 7a i 8a. Podczas tych zajęć Kacper, Arek, Martyna, Kamil i Mikołaj  przygotowywali pachnącą masę solną z naturalnymi dodatkami. Mieli okazję nabierać i przesypywać mąkę, sól i wodę, wąchać przyprawy i wybrane produkty naturalne (cynamon, kakao, papryka słodka, kawa, pieprz kolorowy, liście laurowe), wyrabiać masę i wąchać masę z różnymi przyprawami, wałkować i wykrawać foremką. Z powstałych kolorowych i pachnących mas uczniowie przygotowali serca dla swoich Mam ozdobione materiałami naturalnymi. Kolorowa masa posłużyla też uczniom do zabawy oraz wykonania pachnących mandal. Zdjęcia w albumie- Pachnąca masa solna.

     • Klasowe uprawy i wiosenny twarożek

     •  

      Arek i Kacper z oddziału 8a zaprosili trochę wiosny do klasy. Przesypywali ziemię do korytek na kwiaty, posadzili cebulki na szczypior, zasadzili kwiatki w doniczce i dbają o rośliny podlewając je. Ostatnio szczypior dostatecznie urósł i taki z własnej uprawy  wykorzystaliśmy dziś (20.05.21) do przygotowania wiosennego twarożku. Takie zajęcia to też okazja do poznawania i utrwalania zapachów oraz smaków. Poszło sprawnie, wyszło pysznie, a apetyty chłopców aż zaskoczyły :) Zapraszamy do albumu- tam garść zdjęć :)

     • UWAGA! INFORMACJA DOTYCZĄCA SZKOLNEGO PROFILU FACEBOOK

     • Ze względu na okresowe problemy techniczne lub awarię dotyczącą szkolnego profilu Facebook nie możemy obecnie publikować na nim wiadomości ani zdjęć. Zostaną one zamieszczone z opóźnieniem po rozwiązaniu problemów technicznych wynikających z funkcjonowania lub wprowadzania zmian przez FB. Prosimy o śledzenie aktualności na naszej szkolnej stronie internetowej.

     • Nasz szkolny ogródek

     •  

      Od marca klasa 3a i 5a pod okiem nauczycieli: Pani Agnieszki Hellwig, Pani Patrycji Kucharzak- Drożdż i Pana Bartosza Serby, rozpoczeli szkolny projekt " Nasz szkolny ogród". Uczniowie z pomoca nauczycieli siali nasiona do wcześniej przygotowanej grządki, rozsadzali sadzonki, przygotowywali ziemię pod kolejne uprawy i podlewali.

      Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym, link poniżej.

     • #mamgodność! Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

     • 5 maja obchodzimy światowy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. W tym dniu szczególnie serdecznie pozdrawiamy naszych uczniów, absolwentów i ich rodziny, życząc wszystkim potrzebnych sił, zdrowia oraz wielu małych i dużych powodów do radości w niełatwej codzienności :)

      W tym dniu chcemy też powspominać z Państwem wybrane momenty z życia szkolnego i sukcesy naszych uczniów oraz przypomnieć wszystkim nam uśmiechnięte twarze naszych podopiecznych :)

      Zapraszamy też do obejrzenia klipu z aktualnymi, "kocimi portretami" naszych uczniów :) Nasi uczniowie to w zdecydowanej większości osoby z niepełnosprawnością sprzężoną (niepełnosprawne intelektualnie i autystyczne), niemówiące i mające różnorodne ograniczenia w komunikowaniu własnych potrzeb i trudności, z jakimi się zmagają. Mimo różnic w zachowaniu i umiejętnościach dzielących ich od osób tzw. pełnosprawnych, każdy z nich jest wyjątkowy i niepowtarzalny, a jednocześnie podobny do tzw.pełnosprawnych pod wieloma względami- każdy  z nich ma swoje cechy szczególne, uczy się i osiąga sukcesy na miarę swych możliwości, ma swoje mocne strony, przeżywa i wyraża emocje oraz przywiązanie do znaczących dla niego osób, przejawia wyraźne preferencje w zakresie aktywności i jedzenia, rozwija swoje zdolności, a niekiedy nawet zaskakuje wyjątkowym talentem, pokonuje swoje ograniczenia biorąc udział w imprezach szkolnych, występach artystycznych czy zawodach sportowych. Ta różnorodność indywidualności naszych uczniów tworzy ich piękno, świadczy i wzywa do poszanowania ich godności jako ludzi- i to właśnie chcieliśmy zaakcentować przedstawiając naszych uczniów w pracach mówiących o nich samych.

      #mamgodność!