• Sam stwórz, baw się i ucz.

• 25 i 26 maja 2021 zrealizowano ostatni w tym roku warsztat z cyklu "Sam stwórz, baw się i ucz". Tym razem uczniowie z niewielką pomocą nauczycieli stworzyli pojazd napędzany siłą własnego oddechu. Podczas zajęć samodzielnie umocowali kółka, wprawili pojazd w ruch; odbyły się także małe zawody, który pojazd jest szybszy. Była doskonała zabawa i wspólne kreatywne spędzanie czasu.

• Kwiaty dla Mam

Dzisiaj, 26 maja, wszystkim Mamom składamy serdeczne życzenia w dniu ich święta oraz dzielimy kwiatami- zdjęciami prac Arka i Kacpra z oddziału 8a :)

• W piątek 21 maja 2021 odbyły się kolejne zajęcia integracyjne w ramach projektu "Eksperymentujemy i doświadczamy razem" dla klas 7a i 8a. Podczas tych zajęć Kacper, Arek, Martyna, Kamil i Mikołaj  przygotowywali pachnącą masę solną z naturalnymi dodatkami. Mieli okazję nabierać i przesypywać mąkę, sól i wodę, wąchać przyprawy i wybrane produkty naturalne (cynamon, kakao, papryka słodka, kawa, pieprz kolorowy, liście laurowe), wyrabiać masę i wąchać masę z różnymi przyprawami, wałkować i wykrawać foremką. Z powstałych kolorowych i pachnących mas uczniowie przygotowali serca dla swoich Mam ozdobione materiałami naturalnymi. Kolorowa masa posłużyla też uczniom do zabawy oraz wykonania pachnących mandal. Zdjęcia w albumie- Pachnąca masa solna.

• Klasowe uprawy i wiosenny twarożek

Arek i Kacper z oddziału 8a zaprosili trochę wiosny do klasy. Przesypywali ziemię do korytek na kwiaty, posadzili cebulki na szczypior, zasadzili kwiatki w doniczce i dbają o rośliny podlewając je. Ostatnio szczypior dostatecznie urósł i taki z własnej uprawy  wykorzystaliśmy dziś (20.05.21) do przygotowania wiosennego twarożku. Takie zajęcia to też okazja do poznawania i utrwalania zapachów oraz smaków. Poszło sprawnie, wyszło pysznie, a apetyty chłopców aż zaskoczyły :)

• UWAGA! INFORMACJA DOTYCZĄCA SZKOLNEGO PROFILU FACEBOOK

• Ze względu na okresowe problemy techniczne lub awarię dotyczącą szkolnego profilu Facebook nie możemy obecnie publikować na nim wiadomości ani zdjęć. Zostaną one zamieszczone z opóźnieniem po rozwiązaniu problemów technicznych wynikających z funkcjonowania lub wprowadzania zmian przez FB. Prosimy o śledzenie aktualności na naszej szkolnej stronie internetowej.

• Nasz szkolny ogródek

Od marca klasa 3a i 5a pod okiem nauczycieli: Pani Agnieszki Hellwig, Pani Patrycji Kucharzak- Drożdż i Pana Bartosza Serby, rozpoczeli szkolny projekt " Nasz szkolny ogród". Uczniowie z pomoca nauczycieli siali nasiona do wcześniej przygotowanej grządki, rozsadzali sadzonki, przygotowywali ziemię pod kolejne uprawy i podlewali.

• #mamgodność! Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

• 5 maja obchodzimy światowy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. W tym dniu szczególnie serdecznie pozdrawiamy naszych uczniów, absolwentów i ich rodziny, życząc wszystkim potrzebnych sił, zdrowia oraz wielu małych i dużych powodów do radości w niełatwej codzienności :)

W tym dniu chcemy też powspominać z Państwem wybrane momenty z życia szkolnego i sukcesy naszych uczniów oraz przypomnieć wszystkim nam uśmiechnięte twarze naszych podopiecznych :)

Zapraszamy też do obejrzenia klipu z aktualnymi, "kocimi portretami" naszych uczniów :) Nasi uczniowie to w zdecydowanej większości osoby z niepełnosprawnością sprzężoną (niepełnosprawne intelektualnie i autystyczne), niemówiące i mające różnorodne ograniczenia w komunikowaniu własnych potrzeb i trudności, z jakimi się zmagają. Mimo różnic w zachowaniu i umiejętnościach dzielących ich od osób tzw. pełnosprawnych, każdy z nich jest wyjątkowy i niepowtarzalny, a jednocześnie podobny do tzw.pełnosprawnych pod wieloma względami- każdy  z nich ma swoje cechy szczególne, uczy się i osiąga sukcesy na miarę swych możliwości, ma swoje mocne strony, przeżywa i wyraża emocje oraz przywiązanie do znaczących dla niego osób, przejawia wyraźne preferencje w zakresie aktywności i jedzenia, rozwija swoje zdolności, a niekiedy nawet zaskakuje wyjątkowym talentem, pokonuje swoje ograniczenia biorąc udział w imprezach szkolnych, występach artystycznych czy zawodach sportowych. Ta różnorodność indywidualności naszych uczniów tworzy ich piękno, świadczy i wzywa do poszanowania ich godności jako ludzi- i to właśnie chcieliśmy zaakcentować przedstawiając naszych uczniów w pracach mówiących o nich samych.

#mamgodność!

• Dni Autyzmu 2021

• W ramach Miesiąca Autyzmu w tygodniu 26-30.04.2021 nasi uczniowie w swoich klasach brali udział w różnych aktywnościach związanych z kolorem niebieskim: grali w gry komputerowe on-line, przygotowali prace- niebieskie koty przedstawiające ich samych oraz bawili się i uczyli z niebieskimi zabawkami i różnymi pomocami. Stworzone niebieskie, "kocie portrety" obrazują różnorodność oraz indywidualność naszych uczniów :)

• Dzień Ziemi