• Wsparcie psychologiczno-pedagogiczne

• Szanowni Rodzice informujemy, że w związku z trwającą sytuacją epidemiologiczną pragniemy zapewnić Państwu wsparcie psychologiczno – pedagogiczne w sytuacji kryzysu, trudności czy wątpliwości wychowawczych.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji poprzez kontakty telefoniczne i mailowe. Zachęcamy do kontaktów w godzinach dyżurów pedagoga i psychologa lub po wcześniejszym umówieniu, w innym dogodnym dla Państwa terminie i formie.

Dyżur psychologa:

Wtorek: 9.45-10.50

Czwartek: 10.50 -12.45

Dyżur pedagoga :

Poniedziałek 9.50-10.50

Wtorek : 10.50-11.45

Środa: 11.45-12.45

Czwartek: 11.45-12.45

Ewa Stanisławska: ewastanislawska112@gmail.com

Marta Pachucka: pachuckamarta@tlen.pl

Nr tel: 61 828 86 13

• Nasze prace

• Zapraszamy do zajrzenia do albumu "Nasze prace"- tam nowa porcja zdjęć prac plastyczno- technicznych naszych uczniów, z okresu świąteczno- zimowego oraz walentynkowego tygodnia :)

• Dzień Pizzy

• W czwartek, 4 lutego 2021 roku, uczniowie klas 5a   i 7c postanowili świętować Dzień Pizzy.

Na sali gimnastycznej odbyły się zajęcia, na których uczniowie rozpoznawali, nazywali i łączyli z piktogramem, produkty potrzebne do zrobienia pizzy. Następnie każdy mógł "zrobić pizzę" wg wzoru używając wskazanych produktów. W dalszej części zadania, uczniowie kroili produkty, wkładali na pizzę podczas interaktywnej gry. Wykonali także zadania na tablicy interaktywnej, dobierali w pary takie same pizzy i układali memory. Potem nastał czas zajęć praktycznych.:) Każda klasa samodzielnie wykonała własną pizzę, ćwicząc przy tym krojenie, ścieranie, układanie produktów na cieście. Było bardzo smacznie. Na posumowanie zajęć powstały także prace plastyczne. Ale to był fajny i kolorowy dzień.

• Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Poznań – moje miasto”

• Z przyjemnością informujemy, że został rozstrzygnięty szkolny konkurs „Poznań – moje miasto”.

Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania i ukazanie różnorodności piękna naszego miasta, oraz poszerzenie wiedzy na jego temat.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy podjęli wyzwanie i wykonali prace.

Jury postanowiło nagrodzić następujące prace:

1 miejsce – Kacper i Arek z klasy 8a

2 miejsce – Mateusz i Adam z klasy 8d

3 miejsce – Dominik i Antek z klasy 3a

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za ogromne zaangażowanie i twórczą pracę.

Wręczenie nagród odbyło się 1 lutego 2021 roku.

Wszystkie prace można obejrzeć w galerii "Poznań, moje miasto".

Organizatorzy:

Patrycja Kucharzak – Dróżdż

Dorota Leśniak

• Po dłuższej przerwie spowodowanej licznymi nieobecnościami, okresami kwarantanny i zdalnego nauczania wróciliśmy do wspólnego odkrywania i zabawy. W piątek 29 stycznia 2021 odbyły się kolejne zajęcia integracyjne w ramach projektu "Eksperymentujemy i doświadczamy razem". Tym razem uczniowie z oddziałów 7a i 8a własnoręcznie przygotowali "księżycowy" piasek z brokatem do zabaw kreatywnych. Kamil i Martyna oraz Arek i Kacper przesiewali mąkę, dodawali oliwkę, mieszali i wyrabiali masę, dosypywali brokatu. W ten sposób powstał pachnący i błyszczący piasek. Po jego przygotowaniu był czas na radosną i twórczą zabawę.

• Dla Babci I Dziadka

Po powrocie do szkoły w styczniu 2021 pamiętaliśmy o wyjątkowych dniach świątecznych- Dniu Babci i Dniu Dziadka. Oto kilka prac przygotowanych od serca z myślą o obdarowaniu Babci i Dziadka- zawieszki oraz zakładki do książek :)