• XII REGIONALNY MITYNG OLIMPIAD SPECJALNYCH W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH POZNAŃ - CYTADELA 2019 r.

• Dnia 19 września 2019 r. pięcioro uczniów należących do Klubu Olimpiad Specjalnych „Urwisy” uczestniczyło w XII Regionalnym Mityngu Olimpiad Specjalnych w Biegach Przełajowych. Całe przedsięwzięcie odbyło się w Parku Miejskim Cytadela, a zorganizowane było przez Klub Olimpiad Specjalnych „Mustangi” Poznań, który działa przy Zespole Szkół Zawodowych nr 2. Naszą szkołę reprezentowali debiutujący Dominik Sochacki i Antoni Słomian oraz stali członkowie  Kacper Malicki, Mateusz Lasak i Kamil Kryś. Sportowcy zostali podzieleni na grupy i rywalizowali w biegu na 600 m. Zachęcani przez trenerów i dopingowani przez kibiców, biegli ile sił w nogach. Każdy dał z siebie wszystko, a był to niemały dystans do pokonania i nie lada wyzwanie, któremu świetnie sprostali. Po biegu zapewniony był dla wszystkich smaczny posiłek regeneracyjny, aby uzupełnić utraconą energię. Zawody zakończyły się zdobyciem brązowego medalu przez Dominika Sochackiego oraz Kamila Krysia. Pozostali uczniowie zajęli dalsze miejsca i otrzymali pamiątkowe plakietki. Gratulujemy medalistom i wszystkim biegaczom i życzymy dalszych sportowych sukcesów!

• „Wiemy, jak zachować się podczas pożaru w szkole”

• W dniu 26 września 2019r. w sali gimnastycznej odbyło się spotkanie wszystkich uczniów naszej szkoły pod hasłem „Wiemy jak zachować się podczas pożaru w szkole”. Nauczyciele prowadzący, poprzez film, materiały zdjęciowe oraz krótką rozmowę, wyjaśnili uczniom, co może spowodować niekontrolowany ogień, kiedy może dojść do pożaru, jak zachować się podczas pożaru oraz kogo wezwać po pomoc. Po wspólnym spotkaniu w sali gimnastycznej wybraliśmy się do Straży Pożarnej, Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 5, by poznać miejsce pracy strażaka, ekwipunek strażaka biorącego udział w akcji ratowniczej, wóz strażacki oraz obejrzeć pokaz lania wody wężem strażackim.

• Wycieczka do Darłówka

• Osobiście pożegnaliśmy morze na dobry koniec wakacji i początek nowego roku szkolnego 😀☀️W dniach 14-17 września 2019 odbyła się klasowa wycieczka do Darłówka, w której uczestniczyli uczniowie oddziału 7a. Arek i Kacper w towarzystwie wychowawczyni i swoich mam aktywnie wypoczywali nad morzem. Niespodzianką było znalezienie przez chłopców listu w butelce wyrzuconej przez morze na plażę. Oprócz codziennych długich spacerów brzegiem morza, chłopcy zwiedzali Darłówko i pobliskie Darłowo- porty, most rozsuwany, latarnię morską, rynek. Wybraliśmy się również na dłuższą pieszą wycieczkę do Rancza Mustafa w Bobolinie, gdzie chłopcy mieli możliwość przejażdżki konnej oraz oglądania różnych zwierząt w Mini Zoo. Oprócz tego bywaliśmy razem w restauracjach i kawiarni, a chłopcy codziennie chętnie spędzali czas na placu zabaw oraz ćwicząc na siłowni na powietrzu. To był radosny i aktywny czas w klimacie wakacyjnym, mimo zmiennej pogody😀⚓️🏖

• Pożegnanie lata w Strzeszynku

• Dnia 5 września 2019, uczniowie oddziałów 5a, 6b i 8c wzięli udział w wycieczce do Strzeszynka. Głównym celem wyprawy było pożegnanie lata. Podczas długiego spaceru przez las uczniowie podziwiali piękno otaczajacej ich przyrody. Po dotarciu nad jezioro dzieci z ochotą zjadły śniadanie, by następnie z dużą ochotą oddać się wspólnej zabawie na świeżym powietrzu. Radości i śmiechu nie było końca....