• Tymek ma 18 lat.

28 kwietnia 2021 roku kolejny uczeń naszej szkoły wkroczył w dorosłość. Tego dnia swoje 18 urodziny obchodził Tymek. Z tej okazji wspólnie ze swoją klasą upiekł ciasto czekoladowe. Potem było zdmuchiwanie świeczek, składanie życzeń, śpiewanie "sto lat"  i wesoła zabawa.

Tymek życzmy Ci wszytkiego najlepszego, pogody ducha i wielu powodów do radości. Sto lat:)

• "Sam stwórz, baw się i ucz"- zabawka motoryczno-sensoryczna

• W miesiącu kwietniu w ramach projektu "Sam stwórz, baw się i ucz" uczniowie tworzyli własną zabawkę sensoryczno- motoryczną. Samodzielnie musieli wykonać plansze z lodami, podczas jej wykonywania ćwiczyli rozpoznawanie i nazywanie kolorów, kolorowanie w małym obszarze. Po wlaniu oliwki do woreczka i wrzuceniu puchatych kuleczek, nastąpił czas na zabawę. Paluszkami należy przesuwać pomponiki, w taki sposób, aby zgadzały się z kolorami gałek lodów. Uczniowie ćwiczą motorykę małą i świetnie się przy tym bawią. I jeszcze jaka frajda, że sam stworzyłem zabawkę:)

• Szanowni Państwo,

w ramach kampanii informacyjnej: "Porozmawiajcie"

przygotowanej przez Urząd Miasta Poznania

Oddział Projektów Edukacyjnych i Relacji Zewnętrznych,

której celem jest zwrócenie uwagi na wpływ pandemii koronawirusa na zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży oraz wskazanie rodzicom, gdzie mogą szukać pomocy, gdy zauważą niepokojące symptomy u swoich pociech, wydano broszurę o tym samym tytule: „Porozmawiajcie”.

Zachęcam do zapoznania się z w/w broszurą.

Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo na stronie www.poznan.pl/porozmawiajcie

Porozmawiajcie_PDF(1).pdf

Szkoły Podstawowej Specjalnej Nr 112