• Życzenia wielkanocne

Szanowni Rodzice, Nauczyciele i Pracownicy szkoły

Życzę Państwu zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych.

Niech ten szczególny czas napełni serca ciepłem i miłością , przyniesie nadzieję i wiarę w lepsze jutro, a także siły i wytrwałość w przezwyciężaniu wyzwań i przeciwności, z jakimi przychodzi się nam mierzyć .

Maria Rosińska

WIELKANOC 2021r.

• Czy można pokolorować sól? Tak! :)

W dniu 12 marca 2021 odbyły się kolejne zajęcia integracyjne w ramach projektu "Eksperymentujemy i doświadczamy razem" dla uczniów z oddziału 7a i 8a. Podczas tych zajęć uczniowie dotykali i przesypywali sól, barwili ją za pomocą kolorowej kredy. Następnie przesypywali kolorową sól do butelki, tworząc barwne warstwy. I tak powstały oryginalne butelki dekoracyjne z własnoręcznie przez uczniów pokolorowaną solą :)

• „4x45 minut rywalizacji sportowej” – Zima

• Dnia 5 marca 2021 r. na boisku szkolnym odbyły się drugie zajęcia  sportowe w ramach Szkolnego Projektu Sportowego „4x45 minut rywalizacji sportowej” – Zima 2021 r. Uczniowie poszczególnych oddziałów tak, jak poprzednio zostali podzieleni na dwa zespoły i rywalizowali ze sobą wykonując zadania ruchowe w formie wyścigów rzędów. W trakcie trwania zajęć doskonalili umiejętność stania w rzędzie, czekania na swoją kolej w miejscu, skupienia uwagi na konkretnym zadaniu czy też współpracy w zespole. Wykonywali takie zadania ruchowe jak: bieg z pałeczką sztafetową oraz piłką lekarską, skoki obunóż przez przeszkody, bieg slalomem między pachołkami, przejście nad i pod przeszkodą dowolnym sposobem, ćwiczenia na ławce gimnastycznej w różnych pozycjach, rzut woreczkiem do celu.

Zajęcia odbyły się w miłej i sympatycznej atmosferze. Tym bardziej teraz, w dobie pandemii aktywność ruchowa na świeżym powietrzu ma niebagatelne znaczenie dla zdrowia Nas wszystkich, dlatego wraz z uczniami Naszej szkoły serdecznie do takiej aktywności, w miarę możliwości zachęcamy. Trzecia odsłona zajęć w ramach projektu już niebawem

Marcin Torzewski

Izabela Sławińska

Marzena Konieczna

Bartosz Serba

• Dmuchane kwiatki

• Kolejny miesiąc i kolejne zajęcia z cyklu "Sam stwórz, baw się i ucz". Tym razem tematyka wiosenna, uczniowie stworzyli własną zabawkę do ćwiczeń oddechowych. Samodzielnie wycięte kwiatki dzięki oddechowi rosną - jak to na wiosnę. :) Oprócz dokonałej zabawy każdy poczuł moc - "to ja to sprawiam swoim oddechem, że kwiaty podnoszą się ku górze lub więdną". Ta zabawka to doskonała pomoc, który powoduje poczucie sprawstwa, ćwiczy wdech i wydech, wywołuje uśmiech na twarzach uczniów.