• Ferie zimowe 2020

❄️Życzymy wszystkim udanych, bezpiecznych ferii zimowych😀Czekamy na wieści, gdzie w tym roku znaleźć ❄️ i gdzie można⛄️ 🛷⛷⛸.Do zobaczenia w szkole 10 lutego! 😀

• Zajęcia kulinarne z rodzicami🥧🍒🍫

• Tuż przed feriami, w czwartek 23 stycznia, w oddziale Pani Kamili odbyły się kolejne zajęcia kulinarne z udziałem rodziców. Tym razem w ramach projektu edukacyjnego Arek i Kacper przygotowywali ciasto czekoladowe z wiśniami dla Babci i Dziadka😀Pracowali bardzo chętnie i równie chętnie próbowali smaków😋Wyrosły spore i pachnące ciasta, które wraz z przygotowanymi z wychowawczynią kartkami okolicznościowymi chłopcy zabrali do domów, by przekazać swoim Babciom i Dziadkom😀

• Kynoterapia- zajęcia z psem

• Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z ostatnich zajęć z zakresu kynoterapii, które odbyły się tuż przed feriami zimowymi. Na zdjęciach Kamil, Arek i Kacper oraz gościnnie w naszej szkole po raz kolejny p. Magda i Oczko 😀

• Rodzinne Kolędowanie 2020

• 15 stycznia 2020 roku odbyła się w naszej szkole impreza integracyjna- Rodzinne Kolędowanie. Impreza odbyła się poza czasem zajęć edukacyjnych. Po raz kolejny spotkaliśmy się w gronie nauczycieli, rodziców oraz absolwentów naszej szkoły i członków ich rodzin. Muzyczną oprawę imprezy zapewniła Pani Stefania Draheim na instrumencie klawiszowym oraz Pani Joanna Zając na gitarze. Tradycyjnie oprócz wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek oraz rozmów przy poczęstunku, był to również czas urozmaicony indywidualnymi występami wokalnymi oraz instrumentalnymi uczestników. Podczas imprezy gościnnie wystąpiło czworo uczniów Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej 2 stopnia przy ul. Solnej, prezentując przygotowany program kolędowy, za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy!:) ❤️😀👏

Gorące podziękowania kierujemy do Piekarni& Cukierni "Zagrodnicza", która przekazała drożdżówki na poczęstunek podczas imprezy. Dziękujemy też wszystkim rodzicom uczniów i absolwentów, którzy wsparli nas w organizacji poczęstunku :)Był to wieczór wyjątkowy- muzyczny, nastrojowy, pełen pozytywnych emocji. Dziękujemy za wspólny czas i zapraszamy za rok! 🌲❤️🎶😀

• ZAPROSZENIE NA RODZINNE KOLĘDOWANIE 2020

• Serdecznie zapraszamy Rodziców oraz innych członków rodzin uczniów naszej szkoły, absolwentów, nauczycieli i pracowników szkoły na kolejne Rodzinne Kolędowanie, które odbędzie się 15 stycznia 2020 (środa) o godz.17.30 w sali gimnastycznej. W trakcie imprezy oprócz kolęd, jak zawsze będą muzyczni goście oraz czas na rozmowy przy poczęstunku. Prosimy o potwierdzenie obecności oraz ilości osób do poniedziałku 13 stycznia 2020.

Drodzy Rodzice, informację o imprezie oraz deklarację wsparcia otrzymaliście Państwo w zeszycie do korespondencji.  Zapraszamy  do wspólnego radosnego spędzenia czasu przy kolędach! :)

Organizatorzy główni: S. Draheim, K. Wolniewicz

• Z kolędą przez świat

• 9 stycznia 2020r. w Wolsztyńskim Domu Kultury odbyło się XXI Wojewódzkie Spotkanie Grup Kolędniczych. W spotkaniu uczestniczyło kilka grup m.in. z Wolsztyna, Nowej Soli, Zbąszynia, Brzezia i Poznania. Nasz zespół teatralno-muzyczny zaprezentował przedstawienie p.t „ Z kolędą przez świat”.

Malutkiemu Jezusowi zatańczyliśmy do pieśni bożonarodzeniowych z różnych stron świata z Polski, USA, Nigerii i Meksyku. Do występu przygotowywaliśmy się wiele dni. Dobieraliśmy stroje i rekwizyty. Ćwiczyliśmy układy taneczne.

Zaprezentowaliśmy kilka charakterystycznych postaci z tradycyjnej grupy kolędniczej Diabła i Anioła, Króla, Turonia i Pasterza.

Nigeryjczycy rytmicznie kołysali się do nigeryjskiej pieśni świątecznej „Betelehemu”. Wybijali na bębnach rytm nawiązujący do życia i radości.

Młoda Meksykanka utuliła synka do spokojnej kołysanki hiszpańskiej „A La Nanita Nana”. Kolędę akcentowały satynowe treny w kolorze flagi Meksykańskiej, które kołysane były przez młodych Meksykan.

Polską kolędę wytańczyli góralscy pasterze i góralki. W kolorowych strojach z ciupagą w ręku przekazali swoją radość i miłość do Jezusa.

Rodzina z USA tanecznym krokiem przypomniała wszystkim jaką magiczną chwilą jest moment ubierania choinki, składania życzeń i wręczania prezentów.

Wszyscy odegrali swoje role śpiewająco.

Nasz występ przyjęty był ze szczerym uznaniem, dostarczył widzom niezapomnianych wrażeń i wesołości.

• Konkurs- Świąteczny Skrzat

W grudniu 2019 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym „Świąteczny skrzat” zorganizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych Nr 101 w Poznaniu. Zadaniem było wykonanie przestrzennego skrzata z różnych materiałów i dowolnymi technikami.

Gratulacje dla Mateusza, którego praca zdobyła II miejsce.