• PROFIL SZKOŁY

• Nasza szkoła jako samodzielna placówka istnieje od 1996 roku.

W 2001 roku przyjęła nazwę Zespołu Szkół Specjalnych Nr 112,

w skład którego wchodziła szkoła podstawowa i gimnazjum.

Od roku szkolnego 2017/2018 w związku z reformą szkolnictwa placówka została przekształcona w Szkołę Podstawową Specjalną Nr 112.

Szkoła swoją ofertę kieruje do uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim,

umiarkowanym lub znacznym oraz dla uczniów z autyzmem.

Niewielka ilość uczniów w szkole zapewnia miłą i rodzinną atmosferę do nauki i pracy.

Szkoła mieści się w budynku parterowym i jest przystosowana do przyjmowania uczniów niepełnosprawnych ruchowo

i poruszających się na wózku inwalidzkim.

Szkoła zapewnia opiekę w świetlicy od godziny 7.00 do 16.00. W świetlicy stwarzamy warunki do aktywnego wypoczynku, relaksu i twórczej pracy dziecka.

W miarę potrzeb szkoła zapewnia bezpłatny dowóz dzieci na zajęcia szkolne i powrót do domu  przystosowanym środkiem transprotu.