• Poznań nasze miasto - Cytadela

          • W ramach realizacji projektu uczniowie dwóch klas ósmych odwiedzili Cytadelę. Uczniowie podczas projektu poznają charakterystyczne miejsca, bardzo znane w Poznaniu. Dnia 21 marca odwiedzili Park Cytadela. Wyjście zbiegło się z pierwszym dniem wiosny. Podczas spaceru uczniowie nie tylko poznawali charakterystyczne miejsca w parku takie jak muzeum uzbrojenia, pomniki, dzieło Magdaleny Abakanowicz, ale także doceniali rozwijającą się przyrodę. Spacer po Cytadeli to obserwacja roślin, zwierząt, słuchanie ptaków, ćwiczenia na siłowni zewnętrznej. To super miejsce na mapie Poznania.  To był dobry czas.:)

          • Terapia dźwiękiem

          • Marcowe spotkanie w ramach Terapii Dżwiękiem odbyło się pod znakiem pożegnania zimy zapachem mięty i pomarańczy. Uczniowie z oddziałów 8d i 5a rozpoznawali smaki, zapachy, relaksowali się przy delikatnym masażu drganiami misy tybetańskiej. Był też taniec z chustą w kolorze białym i niebieskim. W przyszłym miesiącu z przyjemnością powitamy wiosnę z nowymi doznaniami sesorycznymi i nową energią

          • Warsztaty w Teatrze A. Fredry w Gnieźnie

          • W ramach współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Poznaniu realizujemy projekt "My i Wy tworzymy razem teatr". Tym razem warsztaty teatralne odbyły się 24 stycznia 2024 roku, w Teatrze A. Fredry w Gnieźnie. Była to wyprawa pociągiem do świata teatralnego. Uczniowie mogli zwiedzić kulisy teatru i zwiedzić miejsca, których zwykły widz nie widzi. Była też okazja ubrać się w stroje teatralne. Potem już tylko magia warszatów teatralnych. To była bardzo fajna przygoda. :)

          • Zimowa joga

          • 17.01.2024 w ramach Innowacji Pedagogicznej, odbyły się zajęcia związane z ruchem, oddechem i relaksem. Uczniowie klas 8a, 8b i 8d czynnie wzięli udział zarówno w ćwiczeniach jak i w odpoczynku, przy dźwiękach kojącej muzyki.

          • Bal karnawałowy

          • W czwartek, 16 stycznia, klasy ósme zorganizowały bal karnawałowy, uczniowie sami przygotowali dekoracje sali, wybierali muzykę, wcześniej zrobili maski karnawałowe oraz przygotowali stół z przekąskami. Zabawa była bardzo dynamiczna, każdy zaprezentował się w swojej masce oraz w tańcu. Już wszyscy planują następną imprezę taneczną. 

          • Wyjście na wystawę

          • Dnia 11.01.2024  klasa 8a  poszła na wystawę multimedialną Vincenta van Gogha. Wejście do sali było dla uczniów zaskakujące i trochę stresujące. Zaakceptowanie ruchomych obrazów wymagało wyjścia ze strefy komfortu, ale było warto. Po chwili relaksowaliśmy się w pięknym, barwnym otoczeniu obrazów, przy dźwiękach kojącej muzyki. Błogość i uśmiech na twarzy uczniów mówiła sama za siebie.

          • Terapia dźwiękiem

          • 3 i 4 stycznia 2024 roku odbyły się kolejne zajęcia relaksacyjno-sensoryczne z cyklu "Terapia Dźwiękiem". Uczniowie oddziałów 8d i 5a mieli okazję poczuć zapach pomarańczy, doświadczyć smaku, zagrać na dzwonkach wietrznych i misie tybetańskiej, a także zrelaksować się przy muzyce wraz z delikatnym masażem. Kolejne zajęcia za miesiąc, jeszcze w klimacie zimowym.

          • Spotkanie zespołu teatralno-muzycznego

          • 8 grudnia nasz zespół teatralno - muzyczny spotkał się już w atmosferze przedświątecznej. Kierownik naszego zespołu i nasz reżyser pani Stefania wręczyła prezenty, które nasi wspaniali aktorzy otrzymali od organizatorów po występie na XII Integracyjnym Przeglądzie Folklorystycznym. Z naszej strony przygotowaliśmy dla nich słodki poczęstunek. Spotkania w sympatyczniej atmosferze integrują wszystkich członków naszego zespołu.

          • Mikołajkowe wyjście do kawiarni.

          • Oddziały 8b, 8d  Mikołajki świętowali w kawiarni. Każdy zamówił wybrane przez siebie ciastko. To wspólnie spędzony czas dający nam wiele pozytywnych emocji oraz rozwijający  kompetencje społeczne.  :)

          • Mikołajki

          • Ten tydzień był bardzo pracowity. Musieliśmy zasłużyć na prezenty od Świętego Mikołaja. Zrobiliśmy mydła które wystawimy na sprzedaż i uszyliśmy skarpety do których mamy nadzieję wpadną cukierki. A w środę z polecenia Mikolaja rozdaliśmy uczniom naszej szkoły łakocie.

          • Mikołajkowe przedstawienie

          • 6 grudnia uczniowie klas 8b, 8c, 7a uczestniczyli w wydarzeniu charytatywnym, jakim było przedstawienie Mikołajkowe przygotowane przez uczniów i nauczycieli z Państwowej Szkoły Muzycznej II st. przy ul. Solnej w Poznaniu. Była to świetna interaktywna zabawa że wspaniałą grą aktorską, muzyką, śpiewem, efektami specjalnymi. Na zakończenie była niespodzianka dla widzów: Spotkanie z Mikołajem i słodki poczęstunek. Uczniowie spisali się znakomicie i umówiły się z Mikołajem na przyszły rok.

          • Wystawa w Centrum Kultury Zamek.

          •  

            Dnia 24 września 2023 roku uczniowie klas 2b, 3a, 3b, 3c, 7a, 8a wzięli udział w wydarzeniu kulturalnym zatytułowanym "Obok i w. o peryferiach Poznania w fotografii". Wystawa odbyła się w Centrum Kultury Zamek. Oprócz prezentacji fotografii, uczestnicy brali udział w warsztatach, podczas których budowali własne miasta przy użyciu drewnianych klocków. Po warsztatach  zwiedzaliśmy Zamek, przechadzając się po długich i malowniczych przejściach.

          • „Folkowo - rockowo - to i owo na ludowo”.

          • 24.11. nasz szkolny zespół teatralno muzyczny „Teatrzyk Zielona Półnutka” wystąpił w XII Integracyjnym Przeglądzie Twórczości Folklorystycznej pod hasłem „Folkowo - rockowo - to i owo na ludowo”. W tym roku zaprezentowaliśmy interpretacje taneczną z elementami teatralno - muzycznymi niektórych utworów folkowo - rockowych zespołu „Percival Schuttenbach”. Tańce słowiańskie w interpretacji folkowo - rockowej zespołu stanowiły podstawę do stworzenia naszej prezentacji, która nosi tytuł „Słowiańska opowieść”. Na tegorocznym Przeglądzie wystąpiło 12 zespołów z Poznania i okolic. W naszym szkolnym zespole wystąpili uczniowie: Wiktoria, Mateusz, Daniel, David i Franek. Jesteśmy dumni z naszych artystów, którzy doskonale zaprezentowali się na scenie przed liczną publicznością. Podczas udziału na Festiwalu towarzyszyła nam wszystkim dobra atmosfera i pozytywne emocje a sam występ na scenie sprawił nam ogromną radość. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i współpracę a przede wszystkim za dobrą zabawę.

          • Dzień życzliwości

          • 21 listopada obchodzony jest Dzień Życzliwości. W naszej szkole działała poczta życzliwości, do skrzynki każdy mógł wrzucić kartkę z miłymi słowami do wybranej osoby. Podczas wspólnego kręgu przekazaliśmy sobie uśmiech oraz kartki. Bądźmy dla siebie mili nie tylko w ten dzień.  Uśmiech , dobre słowo, przytulenie- zawsze pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie. 

            Uśmiechaj się :)

          • „Nieprzyjaciel- Smog”

          • W dniu 21 listopada 2023r. odbyło się spotkanie uczniów klas 2b, 3a, 3b oraz 7a,w ramach innowacji pedagogicznej pt ”Promowanie świadomości ekologicznej w nauczaniu specjalnym: Indywidualne podejście do zrozumienia i praktycznego zastosowania zasad ekologii w wybranych obszarach tematycznych.” Głównym celem spotkania było skupienie się na problemie smogu, czarnej chmury, która stanowi zagrożenie dla środowiska.

            Spotkanie rozpoczęło się od obejrzenia film tematycznego, po którym wszyscy uczestnicy wspólnie zatańczyli do piosenki „Zatrzymaj zmorę w porę” Małej Orkiestry Dni Naszych. W trakcie tańca uczniowie korzystali z chust z wizerunkiem nieba czystego i zanieczyszczonego smogiem. Następnie uczniowie mieli okazję uczestniczyć w eksperymencie polegającym na paleniu gazety w słoiku, co częściowo ukazało konsystencję smogu. Podczas kolejnego ćwiczenia uczestnicy rysowali smog, aby „sprawdzić widoczność i przejrzystość skażonego powietrza.”

            Doświadczenie polegające na rozmazaniu chmury smogu i sprawdzeniu, jakie ślady pozostawia na dłoniach, wzbudziło wśród uczestników silne zainteresowanie. W trakcie spotkania omówiono także konkretne kroki, jakie można podjąć, aby zminimalizować wpływ smogu, na przykład wybierając pojazdy na prąd zamiast tych napędzanych paliwem.

            Spotkanie nie tylko dostarczyło istotnych informacji na temat problemu smogu, ale także zaangażowało uczniów w praktyczne doświadczenia, które pomogły im lepiej zrozumieć skomplikowane zagadnienia ekologiczne.

          • Warsztaty mydełkowe w Bibliotece Raczyńskich

          • W poniedziałek 20.11.2023 uczniowie 3 klas byli  w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej na warsztatach, na których nauczyli się robić ozdobne mydła. Nasze prace będą wystawione na kiermaszu świątecznym, gdzie chętni będą mogli zakupić te piękne, cudownie pachnące mydełka. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na wycieczkę szkolną. Zachęcamy rodziców naszych uczniów do nabycia mydełek. Może być to piekny prezent pod choinkę.

          • My i wy tworzymy razem teatr.

          • 15.11.2013 uczniowie trzech klas ósmych byli  w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej i Centrum Animacji i Kultury na zajęciach teatralnych. Było cudownie, zajęcia organizowane przez Panią Kasię sprawiają wszystkim wiele radości.

            Zapraszamy do obejrzenia zdjec w albumie "Warszaty teatralne". 

          • Warsztaty profilaktyczne „Jesienią i zimą pijemy ciepłe napoje”

          • 10 listopada spotkaliśmy się na warsztatach profilaktycznych pt.: „Jesienią i zimą pijemy ciepłe napoje”. Uczniowie z oddziału 8a, 8b, 8c i 8d przyrządzili jesienny, rozgrzewający napar. Zapoznali się ze wszystkim składnikami, wykonali po kolei punkty z przepisu a na koniec w miłej atmosferze smakowali przygotowany napój. Pamiętajmy żeby jesienią i zimą pić ciepłe, rozgrzewające napoje. Na zdrowie!

          • „Eksperymenty z powietrzem. Odkrywanie tajemnic powietrza”.

          • Dnia 8 listopada 2023 roku, odbyło się spotkanie uczniów klas 2b, 3b i 7a pod tytułem „Eksperymenty z powietrzem. Odkrywanie tajemnic powietrza”. Zajęcia realizowane były w ramach innowacji pedagogicznej o nazwie „Promowanie świadomości ekologicznej w nauczaniu specjalnym: Indywidualne podejście do zrozumienia i praktycznego zastosowania zasad ekologii w wybranych obszarach tematycznych”.

            „Pani Powietrze” wprowadziła uczniów w temat, tańcząc przy dźwiękach piosenki „Czyste powietrze” z serialu Rodzina Treflików. Następnie wszyscy razem wzięliśmy udział w różnych ciekawych ćwiczeniach, aby dowiedzieć się więcej o powietrzu. W praktycznej części zajęć wykonaliśmy różne zadania, między innymi ćwiczenie „Zatkany nos”, podczas którego musieliśmy chwilę wytrzymać bez dostępu do powietrza. To doświadczenie było trudne i  pokazało, że brak powietrza uniemożliwia oddychanie. Eksperyment „Powietrze a płomień” pokazał nam, jak ważne jest powietrze w naszym codziennym życiu. Następnie próbowaliśmy wytworzyć bąbelki, wdmuchując powietrze w słomkę. To było naprawdę interesujące, bo chociaż powietrze jest bezbarwne, może przybierać różne kształty, na przykład bąbelki. Próbowaliśmy także łapać powietrze w foliową torebkę, co było zabawne i trudne zarazem. Dużo emocji dostarczył nam także eksperyment, w którym skierowano strumień powietrza z suszarki na balonowe koło. Strumień powietrza unosił i obracał balonowe koło - było to niesamowite! Na zakończenie zajęć, chętni uczniowie wpompowywali powietrze w małego ludzika, który rósł w miarę napływu powietrza. To było bardzo ciekawe i fajne podsumowanie naszego spotkania.